Радио Милева

Украден мобилниот на старлетата: Тамара Ѓуриќ е гола жртва на уцена! (ФОТО 18 +)

Украден мобилниот на старлетата: Тамара Ѓуриќ е гола жртва на уцена! (ФОТО 18 +)

По инцидентот на Златибор што и се случи минатиот викенд, кога  пијана девојка и влезе во собата со намера физички да се пресмета со неа,  Тамара Ѓуриќ повторно се најде среде нов  скандал!  Имено,  пред две недели бил украден нејзиниот мобилен телефон кој го користи само за комуникација со момчиња, а во него имало и разголени фотографии и видеоклипчиња. Следеле уцени и закани дека фотографиите ќе бидат поставени на социјалните мрежи и пратени до медиумите доколку Тамара не плати одредена сума на пари.

Тамара излегла со пријателките во еден белградски ноќе клуб пред две недели. Кога се вратила дома, забележала дека и го нема вториот мобилен телефон. Сопствениците на клубот, инаку нејзини добри пријатели, ангажирале луѓе да го  пребараат секој агол, но без резултат. Тамара се помирила со фактот дека таа го изгубила својот мобилен, па веднаш другиот ден се обратила кај мобилниот оператор и го угасила телефонскиот број. Сепак, нејзиниот најголем страв бил дека некој може да ја искористи содржината во телефонот, како што се нејзините разголени фотографии.

„По пет дена Тамара доби повик на другиот телефонски број, кој со години го користи. Женски и дојавил дека таа, наводно, го нашла мобилнот, но дека  ќе и го испорача само ако Тамара и плати одредена сума на пари. Тамара полуде, затоа што не паѓаше на памет да биде жртва на уцена“ – изјавил извор близок до старлетата. Рекла дека нема што да крие и нема зошто да се потресува и  ја спуштила слушалката. Сепак, повиците продолжиле и тоа со сериозни закани. Сите знаат дека Тамара добро заработува, па голите фотографиите и видеоснимките кои Тамара очигледно му ги испраќала на нејзиното момче лесно би можеле да завршат во јавноста. Кога и самата секојдневно постира провокативни фотографии на социјалните мрежи, можете да замислите што се друго имало во телефонот на старлетата.

За почеток, дел од тие фотографии стигнаа до српските медиуми… а, што се друго ќе излезе од телефонот на старлетата, ќе видиме деновиве!

Останати вести од Радио Милева