Радио Милева
се сеќавате ли?

Учествуваше во „Survivor“, се бореше со вишокот на килограми, а денес изгледа непрепознатливо (фото)

Учествуваше во „Survivor“, се бореше со вишокот на килограми, а денес изгледа непрепознатливо (фото)

Пејачката Мартина Врбос од Хрватска, ги освои симпатиите на целиот регион со нејзиното учество во „Survivor“ во 2012 година, а по некое време се повлече од јавноста и го промени својот изглед.

Во реалитито ја споредија со позната американска пејачка Пинк, а таа откри дека се бори со вишокот на килограми и дека сака да ослабне.

Иако во „Survivor“ не ја доведе својата линија до совршенство, неколку години подоцна ослабе 20 килограми и ја изненади јавноста со својот изглед.

Се шпекулираше дека и одела на естетски корекции, односно дека ставила силикони, но таа не одговори на овие гласини.

Потоа, се повлече од јавност и по тајната венчавка со бизнисменот Богољуб Видаковиќ се посвети на семејството. Свадбената церемонија која ја подготвија за две недели се одржа на 8 јули, 2016 година. Набргу потоа го добија синот Коста, а потоа и ќерката Миа.

Парот живее во Белград.

Мартина се промени во текот на годините и изгледа многу згодно од претходно, еве како изгледа денес.

фото: инстаграм/martinavrbosofficial

Останати вести од Радио Милева