Радио Милева
неправда

Учесникот во „ЅГ“ по дисквалификувањето на Сања Кнежевиќ тврди: „Кандидатите молчат затоа што…“

Учесникот во „ЅГ“ по дисквалификувањето на Сања Кнежевиќ тврди: „Кандидатите молчат затоа што…“
фото: принтксрин/јутуб

Дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ крена голема медиумска прашина во регионот, а сега се огласи и учесник од „Ѕвездите на Гранд“ кој постираше објава, па набргу ја избриша.

Имено, Ненад Димитровиќ кој се натпреваруваше во музичкото шоу и чиј ментор е Ѓорѓе Давид ја подржа Вања, а за продукцијата немаше пофални зборови.

фото: принтксрин/јутуб

„Ужасно ме иритира ова неправда која се прави на девојката Вања. Повеќето кандидати молчат бидејќи ни е кажано дека не смееме ништо да подржиме што таа ќе објави. Искрено, ми е гајле за „Гранд“,  се и сешто тука може да се каже, но се надевам дека постои некоја космичка правда која ги чека сите лоши луѓе“, напиша Ненад, па ја избриша објавата.

Потсетуваме, Вања е дисквалификувана откако реобјави на „Инстаграм стори“ објави со лоши коментари и навреди на Јелена Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева