Радио Милева
со црвено против уроци

„Убавината боли и чини доста“: Теа Таировиќ открива од што најмногу се плаши додека е на сцена

„Убавината боли и чини доста“: Теа Таировиќ открива од што најмногу се плаши додека е на сцена

Една од најпопуларните пејачки Теа Таировиќ го отвори срцето и одговараше на незгодни прашања.

Таа за кратко време ја освои поп-сцената, откако беше прогласена за пејачка на годината, бидејќи секоја песна од нејзиниот претходен албум стана хит.

Таа еднаш рече дека ќе носи црвена долна облека против магија, а сега откри дали тоа го практикува:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

– Морам да те разочарам… Зошто би го рекол тоа? Можеби е, можеби не, оставете некои работи на фантазијата.
Со оглед на тоа дека има енергични настапи, а здолништето и горниот дел го држат само врвки, таа одговори на прашањето дали се плаши дека во одреден момент може да и падне.

-Се плашам, сакам удобна гардероба, но убавината боли и чини – кратко изјавила пејачката, пишува Курир.рс

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева