Радио Милева
родителска среќа

Убавата Јана на Панки му ја наполни душата: Ќерката на пејачот на „Куку Леле“ дипломираше (ФОТО)

Убавата Јана на Панки му ја наполни душата: Ќерката на пејачот на „Куку Леле“ дипломираше (ФОТО)

Ноќните скопски журки, со децении наназад не можат да се замислат без неколку домашни пејачки имиња кои како по правило се задолжени за најдобрите забави во престолнината… Своевремено Дуле и Коки, подоцна,  Жаре-Бербер, потоа, Џони, Панки… Овој последниот, познат и како вокал на познатото македонско дуо „Куку Леле“.

Сашо Каимовски Панки познат градски лик не само по своите извонредни вокални способности и урбаната харизма која ја поседува, туку и по начинот на турболентен живот, деновиве имаше навистина и со што  да се пофали и со што да се гордее, а тоа нешто да нема никаква врска ниту пак допирни точки со музиката, ама затоа има со животот. И тоа оној семејниот, родителскиот.

Регионалните медиуми, особено порталите  постојано се полни со децата на познатите. Најмногу со нивните убави женски наследнички.  Ќерките на најголемите балкански ѕвезди се секојдневно во фокусот на вниманието, а токму од својата убава наследничка Панки деновиве ги доживеа своите ѕвездени моменти на родителска среќа.

Имено, познато е дека пејачот е татко на две прекрасни ќерки. Постарата Јана и помалата Каја, обете вистински убавици како од бајките.

Помалата е 17-годишна средношколка, додека поголемата деновиве стана дипломиран академски граѓанин.

Имено, убавата 22 годишна Јана Каимовска откако неодамна дипломираше на еден од смеровите на познатиот „University Aмerican College“ во Скопје, деновиве и беше свечено врачена и дипломата.

На свечениот чин  на доделувањето кој се одржа во еден познат скопски хотел, задолжително присутен и тато Панки.

„Браво Јана Каимовска, татина ќерка. Честитки за дипломирањето“ – напиша пејачот на својот Фејсбук споделувајќи фотографија од свечениот чин на кој неговата Јана му ја наполни душата.

Инаку Панки многу малку и  ретко се експонираше себе си во јавноста со своите ќерки, па така сиве овие години од нив можеа да се видат едвај две-три заеднички фотографии на социјалните мрежи, најчесто кога девјките ги славеа своите родендени.

Пејачот по ненадејната и трагична загуба на својата сопруга, не се прежени и остана сам посветено да се грижи за неговите девојчиња, кои пораснаа прекрасни млади дами, а деновиве Панки дочека и една од нив да дипломира и стане академски граѓанин. Честитки и од редакцијата.

Фото: Фејсбук и Инстаграм принтскрин/sasokaimovski

 

Останати вести од Радио Милева