Радио Милева

Убавата Асу од „Карасевда“ се раздели од своето познато момче по 10 години врска (фото)

Убавата Асу од „Карасевда“ се раздели од своето познато момче по 10 години врска (фото)
фото:инсатграм/мелисааслипамук

Мелиса Асли Памук, турската актерка, модел и победничка на мис Турција и мис на универзум во 2011 година, повторно е слободна.

Таа и нејзинот партнер, актерот Толга Сала решиле да стават крај на 10 годишната врска, пишуваат турските медиуми.

фото:принтскрин/турскиглумци

Тие речиси една деценија живееја заедно, но решиле да ја прекинат романсата и секој да тргне по свој пат.

фото:принтскрин/турскиглумци

Толга за медиумите ја потврди информацијата и изјавува дека се разделиле на мирен начин и решиле да останат пријатели.

фото:принтскрин/турскиглумци

Инаку, Мелиса Асли Памук стана попозната по улогата на Асу во хит серијата „Карасевда“.

Останати вести од Радио Милева