Радио Милева
наследена убавина...

Убава како сон: Погледнете како изгледа мајка и на Џејла Рамовиќ (ФОТО)

Убава како сон: Погледнете како изгледа мајка и на Џејла Рамовиќ (ФОТО)

Пејачката Џејла Рамовиќ на социјалните мрежи објави фотографија со нејзината мајка, а потоаи со семејството.

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“,  неодамна имаше специјална пригода да прослави во нејзиниот дом.

Имено, нејзината мајка го прослави својот роденден, а младата пејачка јавно и честиташе.

“Среќен роденден, мамо. Те сакам многу”, напишала alaала во описот на нивната заедничка фотографија на споменатата социјална мрежа.

Од фотографијата станува јасно како ден од кого Џејла ја наследила убавината. Нејзината мајка и покрај возраста е убава како сон.

За двете сестри и да не зборуваме… Ако Џејла е убава како ангел, тие се убави како две самовили.

Ланската „Гранд“ победничка Џејла Рамовиќ е ангел, но нејзините две сестри се како самовили (ФОТО) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Фото: Инстаграм принтскрин/dzejlaramovic

Останати вести од Радио Милева