Живот и Стил

Туторијал за фантастичен и лесен маникир во домашни услови (видео)

Туторијал за фантастичен и лесен маникир во домашни услови (видео)

Во период на изолација веројатно ви недостасуваат некои козметички навики кои сте ги правеле претходно. Но, секогаш постои алтернатива.

Ние денеска ќе ви посочиме едно видео, преку кое ќе видите 10 начини како да ги налакирате ноктите и тоа на интересен начин и секако во домашни услови.

Уште подобро е тоа што не ви е потребно ништо посебно, туку материјали што веќе ги имате дома.

Значи, потребни ви се лакови во различни нијанси, селотејп, алумниумска фолија, лак за коса и пинцета.

Останатото е на вашата креативност и умешност, но сигурни сме дека ова видео ќе биде интересно и за оние што уживаат и одлично се снаоѓаат, како и за оние чии раце и не се баш создадени за декорирање на така мала површина :).

Видеото погледнете го во продолжение и кажете нѝ што би испробале од ова:

извор:точка.ком.мк