Радио Милева
Бебето доаѓа

Турскиот миленик на женските срца, актерот Бариш Ардуч нскоскоро ќе стане татко – еве ја и бремената сопруга (фото)

Турскиот миленик на женските срца, актерот Бариш Ардуч нскоскоро ќе стане татко – еве ја и бремената сопруга (фото)

Турскиот актер Бариш Ардуч и неговата сопруга и колешка, актерката Гупсе Озај го очекуваат своето прво дете.

Убавата вест на својот Инстаграм јха сподели Гупсе и тоа на својот роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gupse Özay (@gupseo)

На фотографијата се гледа дека таа е во поодмината бременост, така што тие многу брзо ќе го земат своето чедо во рацете.

бариш и Гупсе се венчаа во месец јули 2020 годинина, односно пред точно две години. Претходно беа во долгогодишна врска и живееја заедно.

Инаку, иако многупати се ширеа шпекулации дека Бариш и Гупсе раскинале, нивната љубов сепак излезе успешна.
Бариш или како што македонската публика го зане како Омер од „Вљубениот ерген“.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева