Радио Милева
русокоса

Турската актерка попозната како Шехерезад често менува имиџ, но овој пат е драстично поразлична (фото)

Турската актерка попозната како Шехерезад често менува имиџ, но овој пат е драстично поразлична (фото)

Славната турска актерка Бергузар Корел често знае да направи промени на својот изглед, но овој пат промената беше драстигна во однос на нејзината коса.

Бергузар од бринета премина во русокоси и тоа за потребите на улогата од новата серија насловена “Düğüm” .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)


Корел ќе ја глуми Неслиха Турхан, новинарка која води емисија за досиеја на исчезнати лица и за убиства. Нејзиниот мирен живот ќе биде свртен наопаку кога нејзиниот единствен син ќе биде обвинет за убиство на нејзината пријателка Лејла.

Инаку, ова е прв проект откако по третпат стана мајка и на свет донесе девојче кое го носи името Лејла.

фото:Instagram prentscreen/ Бергузар Корел

Останати вести од Радио Милева