Радио Милева
позитивна на корона

Турската актерка од „Забрането јаболко“ по вторпат заразена со коронавирус

Турската актерка од „Забрането јаболко“ по вторпат заразена со коронавирус

Турската актерка Еда Еце или позната како Илдиз од турската серија „Забрането јаболко“ по вторпат е заразена со коронавирус.

Таа се огласи на твојот Твитер и истакна дека веќе еднаш прележала и дека е вакцинирана со две дози на вакцина.

-Се заразив со корона по вторпат. Јас сум дома. Добро сум. Имам поблаги симпотми бидејќи веќе прележав корона и сум вакцинирана. Следете ги советите, грижете се за вашето здравје, напиша Еда на Твитер.

Инаку, моментално се снима петатта сезона на „Забрането јаболко“.

фото: Инстаграм/еда.еце

Останати вести од Радио Милева