Радио Милева
убав спој на убавото и корисното

Цеца Ражнатовиќ со нејзината сестра ја посети Шпанија, па донесе важна одлука:  „Не се враќаме во Белград“ (фото) 

Цеца Ражнатовиќ со нејзината сестра ја посети Шпанија, па донесе важна одлука:  „Не се враќаме во Белград“ (фото) 

Светлана Цеца Ражнатовиќ за „Република.рс“ на полнолетството на нејзината братучетка Хелена откри дека нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ е заглавена во Шпанија и чека документи за да се врати во Србија. Анастасија пред неколку месеци се пресели во Шпанија, каде живее во Марбела со своето момче Немања Гудеља. Поради тоа што не ги добила документите, Анастасија ја пропушти и прославата за раѓањето на нејзиниот братучед Крстан.

Неодамна во Шпанија замина и Цеца, која имаше настап во Барселона. Пејачката ги донела своите пријатели и поранешни колеги во Барселона, а по настапот останала со нив да ужива на морето.

Фризерот и пријателот на Цеца, Стеван Радивојевиќ ги снимил Цеца и нејзината сестра Лидија Оцокољиќ како уживаат покрај море, а тие се пошегувале дека повеќе не се враќаат во Србија.

„Цвеќиња доаѓаат од сите страни, не се враќаме во Белград“ – рече Стеван, со што Цеца се согласи.

„О, Боже. Овде сме послободни“ – низ насмевка изјави пејачката.

Музичката ѕвезда Цеца Ражнатовиќ одржа спектакуларен настап во Барселона, каде отиде со пријателите и деловните соработници и на тој начин го спои убавото и корисното.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Блиц Тв

Останати вести од Радио Милева