Радио Милева
бришење на каприцот

Цеца посети една белградска клиника за естатски корекции: Пејачката проговори зошто сака да отстрани една стара тетоважа (ФОТО)

Цеца посети една белградска клиника за естатски корекции: Пејачката проговори зошто сака да отстрани една стара тетоважа (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ решила да посети една белградска клиника за естетски корекции за ласерско отстранување на тетоважи.

„Бев на клиника за да отстранам стара тетоважа на веѓите. Кога некој нема што да прави, па оди да направи нешто што не му треба, тогаш кога ќе се опамети, оди да го избрише истото. Сега тоа мене ми се случува, веројатно ќе треба да одам неколку пати за отстранувањето да биде совршено“ – изјави Цеца.

На Цеца Ражнатовиќ отстранувањето и се врши со најнова технологија на пико ласер.

„Сакам ласерски третмани, сакам да се грижам за себе, следам се ново што се појавува на пазарот. Сакам да ја задржам свежината што е можно подолго и секогаш да изгледам убаво и негувано. Дури и да не се занимавам со јавна работа, јас сум таква жена. Се трудам да инвестирам во себе“ – вели Цеца Ражнатовиќ.

Таа исто така истакнува дека грижата за себе и дава самодоверба.

„Негата и дотерувањето е суштината на секоја жена. Сакам да изгледам добро во огледало. Состојбата на свеста и духот на човекот е всушност она што го испуштаме на надворешниот изглед. Младоста го носи сето тоа, но кога ќе остариш бара повеќе грижа и труд“ – вели Цеца.

Фото: Инстаграм принтскрин/Ceca show – Blic TV

Останати вести од Радио Милева