Радио Милева
едноставно нема желба и страст

Цеца открива на што никогаш не троши пари: „Никогаш не сум купила, но позајмувам од Анастасија“ (фото)

Цеца открива на што никогаш не троши пари: „Никогаш не сум купила, но позајмувам од Анастасија“ (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Цеца Ражнатовиќ моментално ужива во убавината на Копаоник, таму е со семејството, а како ги поднесува студените денови, пејачката одговори:

– Јас сум тип на човек кој повеќе би сакал да ја гледа зимата низ прозорецот, но Жељко ме натера да ја почувствувам целата зимска магија и многу се забавував.

Времето го поминала со внукот Жељко на Копаоник, каде одлично се забавувала на снегот, но сфатила и дека не троши пари на облека за снег, туку и ги земала на ќерката Анастасија.

– Има активности кои не можам да ги одбијам, бидејќи имам одличен снежен партнер и уживам во неговото друштво и во тој облик на мазохизам да влечам санки, лизгалки… Целата таа снежна опрема – се пошегува Цеца, а потоа додаде:

– Зошто не ме гледате во мојата ски -гардероба, тоа е затоа што не го поседувам. Јас немам. Не постои како парче облека во мојата гардероба. Она што го носев на Копаоник беше на Анастасија и се радував што ми одговара, не трошам пари за тоа, бидејќи не ми треба – вели Цеца во емисијата „Цеца шоу“ и додава:

– Дали некогаш сум сакал да се качам на скии? Па кога гледам скијачи од топло кафуле, се поздравувам со нив, одлично е за телото. Но, ако треба да се осмелам да се качам на скии и да чекам да замрзне таа жичарница – не ми паѓа на памет, не сум тип за тоа. Ако е добра забава со друштвото, би можел да одам на санкање или лизгање на мраз. Никогаш не би се качила на скии. Даската ја доживувам како мојот обид на Малдиви да застанам на неа, па паднав и излегов крвава од морето. Веројатно би ја влечела едната нога доколку паднам – открива Цеца.

фото:Принтскрин Блиц ТВ/Инстаграм Цеца Ражнатовиќ

Останати вести од Радио Милева