Радио Милева
патот до мајчинство

Цеца на само 22 години имала проблем со забременување, се решила за ин-витро, а ова била реакцијата на Аркан

Цеца на само 22 години имала проблем со забременување, се решила за ин-витро, а ова била реакцијата на Аркан

Пејачката Цеца Ражнатовиќ има две деца со покојниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, а во една прилика раскажа дека синот Вељко го добила преку ин витро оплодување.

Цеца откри дека направила ин витро оплодување кога имала само 22 години, а Аркан цело време бил покрај неа и ја поддржувал:

-Имав само 22 години кога открив дека имам проблем да забременам, па отидов во болницата Народни фронт на ИВФ – рекла Цеца и додала:

– Мојот покоен сопруг ме поддржа и учествуваше со мене во комплетната програма, иако беше очигледно дека нема проблем, бидејќи веќе имаше седум деца – изјави пејачката која во 1995 година го роди синот Вељко, а три години подоцна. ќерката Анастасија.

Цеца никогаш не се штедела да зборува јавно на оваа тема, па секогаш кога треба отворено дискутира.

фото: Instagram printscreen/ cecaraznatovic/ You Tube printscreen/ SrbijaForumNet

Останати вести од Радио Милева