Радио Милева
впечатлив стајлинг

Цеца како принцеза на Дизни: Пејачката се појави во Монте Карло во едно од нејзините најдобри изданија досега (видео)

Цеца како принцеза на Дизни: Пејачката се појави во Монте Карло во едно од нејзините најдобри изданија досега (видео)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ настапи во Монте Карло, а посебно внимание привлече нејзиниот стајлинг.

Таа беше облечена во долг, тесен тиркизен фустан, украсен со кристали и со шлиц во пределот на колковите.

Пејачката изгледаше како принцеза на Дизни, а доби и бројни комплименти. Таа ја кренала косата во високо опавче, а многумина ова го сметаат за едно од нејзините најдобри изданија досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

„Убава“, „Прекрасна“, „Вистинска дама“, „Едно од најдобрите изданија, дефинитивно“, „Дизни принцеза“, се само дел од коментарите за ова издание на Цеца.

Фото: Принтскрин/Инстгарам/Цеца Ражнатовиќ/Рингиер

Останати вести од Радио Милева