Радио Милева
камен да заплаче

Цеца изрази сочувство до Македонија за загубата на Вања: „Зошто Боже?“

Цеца изрази сочувство до Македонија за загубата на Вања: „Зошто Боже?“

Веста за потрагата по Вања пред неколку дена ја споделуваа многу луѓе ширум регионот, но и познати личности од соседна Србија.

Не само Македонија, туку и регионот е потресен и згрозен од веста која се прошири со брзина на светлината поврзана со грозоморниот чин на кој беше одземен животот на малата Вања Ѓорчевска.

Веста за потрагата по Вања пред неколку дена ја споделуваа многу луѓе ширум регионот, но и познати личности од соседна Србија.

Денес по големата трагедија со која очигледно е запознаена и пејачката  Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија од Вања простувајќи се од неа.

Цеца сподели македонско знаме и емотикон во форма на скршено срце и запраша „Зошто Боже?“…

фото:Instagram printscreen/ cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева