Радио Милева
Експериментира

Трудница со стил: Расте стомачето на Сара Мејс, а расте и храброста за модни експерименти (фото)

Трудница со стил: Расте стомачето на Сара Мејс, а расте и храброста за модни експерименти (фото)

Пејачката и харфистка Сара Мејс помина повеќе од 50 проценти од бременоста, односно е во 26-тата недела од бременоста.

Таа и нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски по вторпат ќе станат родители и ќе го прошират семејството.

Малата Илина ќе добие братче, а кој пол е бебето кое Сара го носи во утробата, открија пред извесен приод за своите следбеници и пријатели на социјалните мрежи.

Според она што мама Сара го објавува на своите профили, може да се заклучи дека таа е активна трудница која ужива во блажената состојба.

Освен дневните обврски и споделувањето моменти на социјалните мрежи, Сара сака да го гледа и покажува своето тело и трудничкиот стомак во разни комбинации.

Како влегува во секоја следна гестациска надела, така и станува се поинтересно да си ига со стилот и модните парчиња.

Овој пат, на најновата објава на Инстаграм позира заедно со своите најсакани во розово широко миди фустанче комбинирано со бели чорапи до колена.

Сара Мејс отсекогаш знаела да се издвојува и да прави храбри модни комбинации, а веруваме дека до 9-от месец ќа видиме доста од неа.

Останати вести од Радио Милева