Радио Милева

Tрошна куќа на село: Вака изгледа домот во кој пораснал Топалко (фото)

Tрошна куќа на село: Вака изгледа домот во кој пораснал Топалко (фото)

Кога се појави на сцената на Гранд во регионалното музичко шоу „Ѕведите на Гранд“ сите беа воодушевени од неговиот глас. Некои го критикуваа дека е „стар“  за да гради кариера,  но тој сепак успеа да се покаже на музички пат.

Милан Топалковиќ Топалко денес важи за еден од подобрите пејачи на српската естрада и има многу настапи од кои заработува и може да си дозволи удобен живот.

Милан се родил во селото Трудoву, општина Нови Варош. Вака изгледаш домот во кој пораснал познатиот пејач.

фото: принстскрин/јутуб

Останати вести од Радио Милева