Радио Милева
не жали

„Трошам додека сум млад!“: Јањуш „прокоцка“ речиси половина милион евра па, најде оправдување за распуштениот живот (фото) 

„Трошам додека сум млад!“: Јањуш „прокоцка“ речиси половина милион евра па, најде оправдување за распуштениот живот (фото) 

Јањуш во „Елита 7“ изјави дека за четири години потрошил дури 400.000 евра, но дека не жали за тоа.

Учесникот на „Елита“, Марко Јањушевиќ Јањуш никогаш не криел дека сака да поминува време и да се коцка, поради што по неколку години кариера на реалити ТВ не можел да си дозволи никаков недвижен имот.

Имено, како што самиот истакна, Јањуш досега потрошил речиси половина милион евра на забава и забава, не оставајќи ништо настрана.

– Трошам, ме боли г*зот… За четири години потрошив 400.000 евра, трошам  млад, како што ги трошам, парите ми се враќаат, да не ги потрошев немаше. нитуда дојдат кај мене – истакна тој.

Познато е дека Јањуш не штеди пари кога е во прашање излегувањето и уживањето, но водителот, но и јавноста, остана шокирана од фактот што на тоа потрошил повеќе пари отколку на ќерката Круна.

Фото: Принтскрин/Александра Јовановиќ Циле

Останати вести од Радио Милева