Живот и Стил

Трик за чистење тенџериња и тави кој ќе ве воодушеви – се користи обичен компир (видео)

Трик за чистење тенџериња и тави кој ќе ве воодушеви – се користи обичен компир (видео)

Овој совет е вистинско откровение, за чистење тави и тенџериња не ви треба ништо друго освен компири и малку сол!

Една жена сподели трик кој ќе ве спаси од купување скапи средства за отстранување дамки.

На видеото се гледа тава покриена со дамки од готвење, кои тешко се отстрануваат. Жената попрскала со сол на валканата тава, а потоа употребила половина компир за да ја исчисти површината. После тоа можете да го видите резултатот. Таа покажа чиста и сјајна тава без траги на неа, со натпис на кој пишуваше дека изгледа „исто како нова“.

„Толку убаво!“, коментира еден ентузијаст за чистење.