Радио Милева
Сега имаат две ќерки и еден син

Трета среќа: На Никола Роквиќ му се роди ќерка (фото)

Трета среќа: На Никола Роквиќ му се роди ќерка (фото)

Сопругата на пејачот Никола Роквиќ, поранешната манекенка Бојана Баровиќ се породи и на свет ја донесе нивната ќерка на која и го дадоа името Ангелина.

Породувањето помина во најдобар ред, а бебето и мајката добиле чиста десетка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Barovic (@bojanabarovic)

Парот веќе ги има синот Симеон и ќерката Леона.

Името Ангелина инаку е женско име кое настанало од името Ангел и изворно е од грчко потекло.

Веднаш по радосната вест браќата Роквиќ започнаа да слават, а на една од фотографиите се гледа како наздравуваат и со флаши алкохоли.

фото:Instagram/bojanabarovic/nikola rokvic

Останати вести од Радио Милева