Живот и Стил

Тренерките станаа незаменливо модно парче: 3 комбинации за секој ден

Тренерките станаа незаменливо модно парче: 3 комбинации за секој ден

Тренерките се голем дел од т.н уличен стил, хип-хоп културата и генерацијата Z ги гледа како парче што може да се носи во сите прилики

Иако тренерките порано се сметаа за спортска облека, резервирани за теретани, природа и вежбање, во последните неколку години тоа целосно се промени.

Експанзијата на удобните, претежно памучни, парчиња облека се случи во изминатите две години, кога фокусот беше на останување дома, природата и удобноста.

Тренерките се голем дел од т.н уличен стил, хип-хоп културата и генерацијата Z ги гледа како парче што може да се носи во сите прилики.

Овој моден тренд започнат на Инстаграм го прифатија многу модни дизајнери, па тренерките навлегоа во секоја пора на модната индустрија. Тие се носат со јакни, капути, патики, па дури и со некои видови чевли.

Еве ги трите најпопуларни начини за комбинирање тренерки:

Комбинација на елеганција и спортски стил

Дуксери во неколку броја поголеми

Со чизми и капут

извор: Попара.мк

Останати вести од Живот и Стил