Живот и Стил

Трендот од 90-те се враќа на голема врата: 15 фантастични идеи како да носите плиш оваа есен

Трендот од 90-те се враќа на голема врата: 15 фантастични идеи како да носите плиш оваа есен

Плишот може да се носи во сите дневни и вечерни варијанти иако многумина го сметаат за кралски материјал кој се поврзува со погламурозните изданија.
Во 90-те години на минатиот век тој беше многу популарен, а оваа сезона повторно се враќа на голема врата. Во продавниците за облека можат да се најдат многу парчиња од плиш, од долги фустани преку мини здолништа па сè до одела.

Бројни познати убавици веќе ги покажаа своите модни комбинации во кои доминира овој материјал, кој потсетува на моќ и делува многу елегантно.

Сè повеќе дами се одлучуваат за фустани, здолништа и останати парчиња од плиш кои оставаат посебен впечаток на софистицираност.

Оваа сезона носете го плишот со високи потпетици, но и со рамни обувки за да постигнете урбан изглед.

Во продолжение, 15 идеи како можете да го носите овој моден тренд:

извор: точка.мк