Радио Милева
болно

Требаше да биде среќен ден, но сега е тажен: Карлеуша исплка море солзи (фото)

Требаше да биде среќен ден, но сега е тажен: Карлеуша исплка море солзи (фото)

Јелена Карлеуша исплака море солзи на еден од најтешките денови за неа.

Иако се чини дека прекинатата врска меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ најмногу ја погодува музичката ѕвезда, сепак не е така. Јелена објави фотографии кои се доказ дека губењето на нејзината најголема поддршка најмногу ја погоди.

Јелена Карлеуша често објавува фотографии од нејзината покојна мајка Дивна Карлеуша, а особено на еден посебно и болен ден за неа.

Имено, пејачката ја објави фотографијата со Дивна, а под неа накратко напиша: „Среќен роденден мамо“.

Покојнта Дивна ќе наполнеше 65 години доколку злата болест не го одземеше животот на позната новинарка и мајка на балканската ѕвезда.

фото:Instagram printskrin/jelenakarleusa

Останати вести од Радио Милева