Радио Милева

Трауматичен лет од Германија до Србија: Рада Манојловиќ во параноја поради корона вирусот

Трауматичен лет од Германија до Србија: Рада Манојловиќ во параноја поради корона вирусот
фото:инстаграм/рада манојловиќ

Познато е дека Рада Манојловиќ го поминува скоро секој викенд во авион и на аеродромите, а како што дознава српски „Ало!“, во последните неколку недели пејачката се плашела за своето здравје заради корона вирусот.

Имено, на неодамнешниот лет од Германија, Рада доживеа напад од паника затоа што седеше во авион меѓу неколку кинески државјани.

– Рада слета во неделата од Германија во Белград, излегувајќи од авионот целосно излудена. Таа седеше со своите музичари меѓу кинеските државјани и не престана да паничи во текот на летот. Таа дури сакаше да ја смени седечката положба, но тоа не и успеа “, рече извор кој се најде на лице место, додавајќи:

фото:инстаграм/рада манојловиќ

– Авионот беше целосно полн, па таа мораше да седне со Кинезите. Пред неа и зад неа стоеја кинески државјани, и таа стави џемпери на устата за да се заштити. Исто така, по малку таа користеше средства за дезинфекција за да ги исчисти рацете и се пожали пред музичарите и управителот дека се плаши да не се разболи – раскажува изворот и додава дека Манојловиќ веќе еден месец се чувствува болно и не може да се излечи.

– Таа речиси еден месец се жали за тоа колку кашла, но воопшто не може да закрепне. Нејзиниот менаџер се пожалил дека пиела антибиотици и разни сирупи, но дека тие не и помогнале и дека се сомнева дека добила коронавирус. И ситуацијата што и се случи со неа во авионот само ја натера да се сомнева дека можеби го добила вирусот. Таа откри дека тверојатно ќе се тестира ако не се опорави наскоро, рече изворот.

Останати вести од Радио Милева