Радио Милева
љубовна врска

Трансродовата пејачка има ново момче: Ѕвездата на „Гранд“ проговори за љубовниот живот: „Ништо не е официјално“ (фото) 

Трансродовата пејачка има ново момче: Ѕвездата на „Гранд“ проговори за љубовниот живот: „Ништо не е официјално“ (фото) 

Алина Јухарт, трансродовата пејачка, која моментално се натпреварува во „Ѕвездите на Гранд“ помина во следниот круг на натпреварувањето, па проговори и за својот емотивен статус.

-Искрено, се согласувам со жирито, денес ми беше многу тешко, односно ме зафати некоја трема. Малку ми беше жешко, тоа се случува, некогаш делува, некогаш не. Тоа е природно и нормално, понекогаш навистина не го сфаќате – вели таа и откри како се справува со критиките:

– Да бидам искрен, тешко е, не е лесно, особено кога ќе слушнете коментари кои се на место. Навистина го почитувам нашето жири и се согласувам со нив. Едноставно не можам да кажам ништо кога ќе се слушнам дека не пеам правилно. Морам да се борам да направам што е можно повеќе и да го направам уште подобро. Веројатно и тој сценски настап ви одзема многу кога е во прашање пеењето, останувате без здив и слично, но повторно е добро.

Алина истакнува дека нејзиниот ментор Цеца Ражнатовиќ и е најголем поддржувач и дека се консултира со неа за изборот на песните што ќе ги изведе.

– Веќе имам некои идеи во главата за следната рунда, но сигурно ќе видам со Цеца. Таа секогаш се труди на сите да ни го покаже најдоброто, другото зависи од нас – додава таа.

Алина призна дека има ново момче, но сепак не сакаше да открива многу за него.

– Не е ништо официјално, не сакам да зборувам за ништо, нека оди со вистинскиот ритам. Пред се, дека некој мора да биде свој, да биде верен на себе, да го има срцето на вистинското место, да може да ме насмее и да биде висок, бидејќи јас сум сѐ уште висок на штикли – заклучи Алина со смеа за „Грандонлајн“.

Фото: Принтскрин/Јутјуб / Милан Илиќ/ Ѕвездите на Гранд

Останати вести од Радио Милева