Мегафон
Кој му го „смести“ на претседателот?

Трамп го „препеа“ хитот „Havana“ (ВИДЕО)

Трамп го „препеа“ хитот „Havana“ (ВИДЕО)

Креативноста и имагинацијата на јутјуберите нема граници, па честопати умеат нашите замисли да ги направат „реалност“. Токму таков е случајот со музичките „преработки“ на популарните хитови од страна на политичарите, спојувајќи делови од нивните јавни говори да звучат како да пеат одредена песна.

Нешто слично слушнавме и од поранешниот претседател на САД, Барак Обама, кој го „изведе“ мегахитот „Uptown Funk, а еден од најактуелните синглови во моментов го „препеа“ актуелниот американски претседател, па како звучи „Havana“ на Камила Кабејо во изведба на Доналд Трамп можете да слушнете во продолжение.

 

Останати вести од Мегафон