Радио Милева
Избра јавна професија

Трачично починатиот актер Пол Вокер важеше за еден од најубавите, а погледнете во каква убавица израсна неговата наследничка (фото)

Трачично починатиот актер Пол Вокер важеше за еден од најубавите, а погледнете во каква убавица израсна неговата наследничка (фото)
фото:дејли мејл

Актерот Пол Вокер го загуби животот на 30 ноември 2013 година кога со автомобил во кој што се наоѓаше со својот пријател удри во столб, а потоа истиот се запали.

Тој зад себе ја остави ќерката Медоу Рејн Вокер, која што тогаш имаше само 14 години. Денес на 22-годишна возраст таа ги засенува сите со својата убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Walker (@paulwalker)

За Медоу веќе со години се зборуваше дека поседува нереална убавина, а многумина ја споредуваат со својот покоен татко, со зборовите „има очи на ангел, баш како и нејзиниот татко“.
Сега, оваа девојка гордо чекори во светот на модната индустрија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Имено, ќерката на Пол Вокер и Ребека Сотерос прошета како модел на модната ревија на „Живанши“ за есен/зима во 2021 година во Париз. Медоу носеше предимензиониран црн блејзер, исто такво здолниште и високи потпетици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

„Ексклузивно деби, „Живанши“ есен/зима 2021“ напишала Медоу под описот на снимката од ревијата која што ја објави на социјалната мрежа Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

Магазинот „Вог“ исто така сподели видео каде може да се видат и кадри од зад сцената.

Останати вести од Радио Милева