Радио Милева
откажани настапи

Тото Котуњо итно примен в болница (ФОТО)

Тото Котуњо итно примен в болница (ФОТО)

Легендарниот пејач и ѕвезда на италијанската сцена, Тото Котуњо бил примен во болница како итен случај. Тој имал закажано концерт во градот Серен, но настанот бил откажан поради неговата тешка здравствена состојба. 74-годишниот италијански изведувач во моментов е во стабилна состојба, но веќе подолго време страда од проблеми со срцето. Според болнички извори, тоа сепак не е  причината за хоспитализирањето на Тото.

Всушност, пејачот почувствувал слабост и тежок замор поради високите температури, но сега е во ред.
Се надеваме дека легендарниот уметник наскоро ќе биде пуштен на слобода и ќе ги израдува своите фанови со нови изведби на свиоите незаборавни хитови.

Останати вести од Радио Милева