Живот и Стил

Торта со афион која мора да ја пробате (рецепт)

Торта со афион која мора да ја пробате (рецепт)

Ако сакате семки од афион, тогаш ќе ви се допадне оваа лесна за правење торта богата со афион.

Состојки:

210 гр путер
370 гр шеќер во прав
170 гр афион
170 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
130 мл млеко
5 јајца
прстофат сол

Подготовка:

Извор: Курир.мк