Радио Милева
среќен

Топалко првпат проговори за свадбата на неговата ќерка: „Венчавката не беше тајна, само организиравме интимна прослава“, а еве што вели за написите дека Хелена е бремена

Топалко првпат проговори за свадбата на неговата ќерка: „Венчавката не беше тајна, само организиравме интимна прослава“, а еве што вели за написите дека Хелена е бремена

Ќерката на Милан Топалковиќ Топалко, Хелена Топалко неодамна се омажи со бизнисменот Драган Алексиќ, поранешниот сопруг на водителката Јелена Димитријевиќ.

„Венчавката на мојата ќерка е наша интима и затоа не може јавно да зборуваме. Не сакам да коментирам дали е трудна и дали јас ќе станам дедо. Венчавката не беше тајна, само организиравме интимна прослава. Само сакам да имаме живот, а не реалити програма како други“ вели Топалко за курир.рс и додава:

„Среќен сум како и секој татко кога ќе ја омажи ќерката. Немав прилика да пејам бидејќи беше интимна прослава, со ручек и без музика. Плачев, пред свадбата затоа што невестата се омажи – рече пејачката.

фото: Инстаграм/хелена топалко/милан топалко

Останати вести од Радио Милева