Радио Милева
прекрасна вест

Топалко ќе стане дедо: Хелена е бремена, а нејзиниот сопруг ја третира како кралица

Топалко ќе стане дедо: Хелена е бремена, а нејзиниот сопруг ја третира како кралица

Хелена Топаловиќ, ќерката на Милан Топаловиќ Топалок, наскоро ќе стане мајка.

Според медиумите, таа е во блажена состојба, во четврти или петти месец од бременоста, а нејзиниот сопруг Драган Алексиќ, со кој се омажи во средината на септември 2021 година, сега ја третира како кралица.

Наследничката на Топалко е видена во Раковица, на улицата каде што живеат нејзините родители.

Според извор близок до познатото семејство, таа била во удобна комбинација на облека, но не можела да го сокрие својот стомак, иако се труди, бидејќи ваква не сака да се појавува во медиумите.

Нејзината добра линија сè уште ја краси, а таа е активна трудница – приватниот бизнис и понатаму е нејзиниот фокус, иако  малку забави. Таа се почесто останува со Топалови, за да и помогнат, а од друга страна сопругот и ги исполнува сите желби.

Кога се јавиле на Топалко за приновата во семејството, тој бил изненаден. Ништо не потврдил, ниту демантирл, но радоста тешко му било да ја сокрие.

– Нема да кажам ништо, прашајте ја Хелена, иако таа инсистира дека не е јавна личност и нема да зборува за медиумите. Нормално не зборуваме за нашиот приватен живот, а кога ќе добијам внук дефинитивно ќе бидам пресреќен, без разлика дали е момче или девојче – изјави Топалко за медиумите.

За потсетување, Хелена и Драган Алексиќ се венчаа во септември 2021 година. Забавата беше организирана далеку од љубопитните очи во луксузен ресторан.

Ова ќе биде прво дете на парот, а бремената Хелена сега особено ужива во вниманието на нејзиниот сопруг.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Србија Денес

Останати вести од Радио Милева