Живот и Стил

ТОП шест комбинации во кои ќе изгледате послаби

ТОП шест комбинации во кои ќе изгледате послаби

Зимската облека визуелно може да направи да изгледате покрупно отколку што навистина сте, но постојат решенија и за овој проблем …

Во текот на зимата првично, барем кога се работи за облекување, важно е во облеката да се чувствуваме удобно и топло. Меѓутоа, кога е во прашање естетскиот изглед на различни комбинации, често се случува да не изгледаме толку добро како што сме сакале-си изгледаме покрупни, незгодни и немодерни. На ваша и наша среќа, постојат одлични трикови со кои може да се избегнат овие проблеми.

Дознајте кои се …

Ролка+длабоки фармерки+чевли со шпиц врв

Панталони со широки ногавици+долг капут+шарпа

Црна јакна+црни фармерки+црни чизми

Искинати фармерки+кардиган+чизми до глуждови

Ролка+миди здолниште+чевли

Капут со хеланки+кожни хеланки

извор:женскимагазин.мк