Радио Милева

Тони Цетински за првпат се огласи по несреќата во која прегaзи човек!

Тони Цетински за првпат се огласи по несреќата во која прегaзи човек!

Тони Цетински во петокот во попладневните часови во Ровињ предизвика сообраќајна несреќа, а се уште не е утврдено дали мажот кој настрада во тој момент лежел на земјата кога Тони наишол со автомобилот или стоел.

Пејачот тогаш кажа дека тоа е најлошиот ден во неговиот живот, а вчера за првпат се огласи и на социјалните мрежи.

Тој на Фејсбук сподели два статуса, еден со песната „Ако“, а другиот статус го посвети на пријателите.

-Пријатели. Се борат за тебе. Те почитуваат. Те дружат. Те охрабруваат. Ти требаат. Те заслужуваат. Стојат до тебе, напиша пејачот.

Останати вести од Радио Милева