Радио Милева
го кажа своето мислење

Tончи Хуљиќ ја прокоментира бременоста на Хана: „Не сме реалити семејство“

Tончи Хуљиќ ја прокоментира бременоста на Хана: „Не сме реалити семејство“

По вестите дека Хана Хуљиќ е бремена и очекува дете од Петар Грашо, се огласи и таткото на Хана, музичарот Тончи Хуљиќ.

-Поради целата ситуација и многу повици, може да кажам само две работи: како прво, се надевам дека мојот син наскоро ќе ме израдува со ваква вест, а како второ ние не сме реалити семејство, не се трудиме да ги полниме порталите и да ја малтретираме јавноста со нашите приватни животи, изјави Тончи, па додаде:

-Не сме ништо посебно и поразлично од другите луѓе. Затоа ова е се што ќе кажам на оваа тема, изјави музичарот.

За потсетување, Хана потврди дека е бремена и истакна дека се многу среќни и возбудени.

фото: Немања Николиќ/Дамир Дервишагиќ/ Зорана Јевтиќ

Останати вести од Радио Милева