Мегафон
Македонскиот мејкап артист на Мастерклас

Тодор Тодороски во Њујорк: Соработка со нови светски селебрити личности

Тодор Тодороски во Њујорк: Соработка со нови светски селебрити личности

Популарниот мејкап артист Тодор Тодороски по блиските средби и соработката со Ким Кардашијан, Јелена Розга… и уште еден куп познати домашни, регионални и светски познати фаци, во почетокот на 2017 година со самото доаѓање од Дубаи, во првото интервју вети дека следна дестинација ќему биде Њујорк.

Тодор е единствениот мејкап артист кој поседува два мастер сертификати од Марио Дедиванович – личниот мејкап артист на Ким Кардашиан,  кој е номиниран за најдобар мејкап артист за 2017 година.

Тодор ја заокружи оваа година со вториот Мастерклас на 9-ти Декември во Њујорк, и веќе е ангажиран на новите ангажмани на кои цели во 2018-тата.

Соработка со нови светски селебрити личности кои, заради почитување на меѓусебниот договор,  се’ уште ги крие од јавноста.

Но во првата прилика тој вети дека ексклузивно за Вистина.мк ќе раскаже на кратко на што работи и со кого ќе соработува во блиска иднина.