Радио Милева

„Тоа е фотошопирана фотографија“ – модниот критичар жестоко удри по Дара Бубамара!

„Тоа е фотошопирана фотографија“ – модниот критичар жестоко удри по Дара Бубамара!

Модниот критичар Саша Видиќ уште пред неколку години се скара со Дара Бубамара и отогаш не му се допаѓа како се облекува.

Така беше и последен пат, кога во модното жири на „Гламур“, Видиќ требаше да ја коментира промо фотографијата на Дара за концертот во „Штарк Арена“.

„Што да кажам за жена која е висока 1.10 метри,  а носи ѕвонарки? Друго, ова е фотошопирана фотографија. Ако природно изгледаше така, сега ќе беше на Запад, а не во Бегаљиќ или и каде да настапува, вели Саша.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева