Промотер

Тино Брзи открива како му стојат – „Пијани ноќи“ (ВИДЕО)

Тино Брзи открива како му стојат  – „Пијани ноќи“ (ВИДЕО)

„Пијани ноќи“ е насловот на новата песна на кумановскиот изведувач Тино Брзи која премиерно излезе вчера заедно со видеозапис.

Самиот Тоно е автор на музиката и текстот за „Пијани ноќи“ во соработка со Иван Јованов-Ивајо, а во продукција на успешната „Урбан рекордс“. Видео записот е креација на Никола Наумовски.

Ова не е прв сингл на кумановскиот артист чие целосно име е Валентино Милорадовски. Зад себе ги има и песните „Шеки“, „Гад“, „Суперстар“, „Километри, „Успех“…

Како звучат ии изгледаат неговите „Пијани ноќи“ проследете од видеото во продолжение (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Промотер