Радио Милева
задоволна во своја кожа

Тијана Дапчевиќ нема комплекси од вистинската јас – без шминка, филтри и фотошоп изглега вака (фото)

Тијана Дапчевиќ нема комплекси од вистинската јас – без шминка, филтри и фотошоп изглега вака (фото)

Додека нејзината сестра Тамара Тодевска е во фокусот на домашните медиуми и јавноста поради развелбата со сопругот, Тијана Дапчевиќ засега не се чувствува повикана да даде било каков коментар за ова.

Напротив, таа е фокусирана на сосема секојдневни активности и тоа поврзани со убавината.

Имено, таа пред своите следбеници уште еднаш го покажа своето вистинско лице кога е во прашање исклучокот на шминка, корективна козметика, филтери, фотошоп и слично…

Тијана нема не пати од тоа секогаш да биде тип-топ средена со шминка кога се снима пред камера, а во случајот напротив сакаше да потенцира на внатрешната и надворешната убавина.

Тијана достојно старее и не е потложна на хирушки естетски интервенции, но затоа компензира со третмани за лице за кои одлучува нејзината докторка дерматолог.

Чисто лице, мазна и затегната кожа за која сакаше да се пофали токму преку природното издание од себе.

Не баш секоја јавна личнот е подготвена на нешто вакво, но Тијана нема никаков проблем околу експонирањето во вакво природно издание.

Инаку, Дапчевиќ од неодамна е новиот член на „Пинкови ѕвездички“ од каде има тешка задача да ги оценува младите таленти.

фото:Инстаграм принтскрин/Тијана Дапчевиќ

Останати вести од Радио Милева