Радио Милева
Возбудата допрва доаѓа

Тијана Дапчевиќ официјално стана нов член од жирито на едно од најгледаните музички шоуа на Балканот (фото)

Тијана Дапчевиќ официјално стана нов член од жирито на едно од најгледаните музички шоуа на Балканот (фото)

Досега неколкупати сме ја виделе Тијана Дапчевиќ како гостинка и дел од жирито на шоуто „Никогш не е доцна“, но секогаш останало само на таква позиција во однос на учеството кога се ваквите музички шоуа во прашање.

Со стартот на есента почнуваат и снимањата на новите сезони, а меѓу ваквите телевизиски проекти во реализација на „Пинк“ продукција, се и „Пинкови ѕвездички“.

Од продукцијата веќе го објавија и првото видео од снимањето на новата сезона, а со тоа го претставија и жирито.

Меѓу судиите од црвените фотелји се веќе добро познатите: Леонтина Вукомановиќ, Сергеј Чектовиќ, Јелена Томашевиќ, но и новите Анѓелина и нашата Тијана Дапчевиќ која возбудено ја најави својата нова улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTV PINK (@rtvpink)

Снимањата се во тек, а засега е непознато на која македонска ТВ фреквенција ќе имаме можност да го гледаме ова популарно музичко шоу каде ќе погледнеме многу детски таленти од целиот регион.

фото:Инстаграм Тијана Дапчевиќ/Пинк

Останати вести од Радио Милева