Радио Милева

Тијана Дапчевиќ никогаш поженствена и посекси – кусо здолниште, долга руса коса и нога крената во вис (фото)

Тијана Дапчевиќ никогаш поженствена и посекси – кусо здолниште, долга руса коса и нога крената во вис (фото)
фото:тијана дапчевиќ/принтскрин/инстаграм

Тијана Дапчевиќ често има пракса да прочепка по спомените од старите фото-албуми, да најде и покаже некоја интересна фотографија од времето.

Дапчевиќ е позната по андрогениот изглед кој е нејзин заштитен стилски печат, па затоа и фотографиите каде имала „испади“ во некое поженствено и за неа несекојдневно издание, се изненадувачки.

Овој пат, на ретро фотографијата која ја објави на Инстаграм  има долга руса коса, додуша перика, црно кусо здолниште од тул и високи чизми кои дојдоа до израз од позата со крената нога.
Има и нежна шминка, венче во косата, цветче!

 

View this post on Instagram

 

TB kad sam imala dugu kosu….(ne palite se ovo je perika)????

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Некои од следбениците веднаш реагираа дека на прв поглед дури помислиле дека е нејзината сестра Тамара, а не таа.

-ТБ, кога имам долга коса ( не се палите, ова е перика) – пишува Тијана во описот.

Се сеќавате ли на Тијана во вакво светло?

Останати вести од Радио Милева