Радио Милева
кој ја „извади од гаќички“ водителката?

Тие професионално ја распаметија Лила преку ден, а таа го „распамети“ вечерта приватно… Само не кажа кого?! (ФОТО+ВИДЕО)

Тие професионално ја распаметија Лила преку ден, а таа го „распамети“ вечерта приватно… Само не кажа кого?! (ФОТО+ВИДЕО)

Кога работиш јавна работа, особено телевизиска, опкружен си си колеги, со екипа која вршејќи си ги своите професионални обврски, всушност е еден вид „сервис“ на главната ѕвезда… Новинарска или водителска, сеедно!

Така, поединци од  тимот за разубавување на Лила Филиповска решија да и приредат (не)пријатно изненадување во вид на „шок на жешкото столче“ додека Лила се шминка!

Занесена во сопствената убавина при погледот во огледалцето, додека Лила нанесуваше маскара на трепките, еден од колегите реши да и приреди „стрес тест“ со едно гласно: „Паууууу…! – викање на уво!

Распаметената водителка потскокна од местото, па со широко ококорени очи, кога отвори една уста… Следуваше сочна псовка и испраќање таму од каде што дошол на овој свет, со додаток: „Ај бе, бегај таму…“ – додека асистентот на водителката слатко се изнасмеа, гласно  кезејќи се.

И покрај тоа што нема лутиш, на Лила ова и дојде многу, зашто само малку време пред тоа истото и го приредија ортаците од 1ТВ – “модниот гуру“ Сергеј Варошлија и газда Боки 13-ка!

И додека тие професионално ја распаметија Лила преку ден, таа некого „распамети“ вечерта приватно…

Имено, по буквално стресниот и луд ден, Лила реши вечерта да ја продолжи во ист стил, па се (с)облече така што овј пат водителката беше таа што „распаметува“… Со својот изглед, сексапил, атрактивна долна облека…

Конечно и самата го призна тоа. Само што не кажа едно: Кого тоа Лила вечерта го „распамети“, приватно?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Останати вести од Радио Милева