Вистаграм

Тие едноставно најдобро го прават тоа: Вака Италијанките се облекуваат во текот на есента

Тие едноставно најдобро го прават тоа: Вака Италијанките се облекуваат во текот на есента

Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптоварено, така и Италијанките на себе ги ставаат сите луксузни парчиња кои ги поседуваат и ги „шетаат“ како да станува збор за некоја обична памучна маица и фармерки.

Ова се жени кои пораснале со познати брендови и врвна кожна галантерија, па не е ни чудно што успеваат да изгледаат средено од глава до пети.

Тука женственоста сè уште е број 1, па ретко ќе забележите премногу спортски детали. Се ценат фустаните, бундите, добрите јакни, здолништа и секако, скапите аксесоари кои ја збогатуваат секоја модна комбинација.

А најдобро од сè е дефинитивно тоа што италијанските жени воопшто не изгледаат како многу да се трудат околу своите стајлинзи.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и – учете од најдобрите!

извор: кармин.точка.мк