Радио Милева

Тие добиваат еден тон пари само за еден настап во клуб: Некои ѕвезди за една ноќ заработија стан

Тие добиваат еден тон пари само за еден настап во клуб: Некои ѕвезди за една ноќ заработија стан

Сè што треба да направат светските јавни личности е да се појават во познатите клубови со цел да се претворат во уште попознати места. За таа ноќна тезга, некои од нив заработуваат вистинско богатство. Една од нив, благодарение на „малку поинаква“ понуда, заработила 50.000 евра.

Скот Дисик

Скот Дисик, чии луди забави се познати низ светот, заработил 80.000 долари за појавување во британскиот клуб во текот на ноќта.

Реј Џеј

Реј Џеј, продуцент и поранешно момче на Ким Кардашијан Вест, со кого таа сними еротско видео, за една ноќ во клубот во Дубаи, добил 150.000 долари.

Спенсер Метјуз

Ѕвездата на реалното шоу Спенсер Метјуз настапите во клубовите, ги претвори во бизнис, а за жал, исто така, наплатува и за хуманитарни настани, во просек 5.000 евра.

Памела Андерсон

Еден клуб во Лас Вегас сакаше Памела Андерсон да биде негова гостинка. За да ја оствари оваа желба, тој мораше да плати 2000 милиони американски долари за американската актерка.

Ким Кардашијан Вест

Понудата што ја доби Ким Кардашијан Вест малку се разликува од овие понуди до сега. Имено, пред неколку години, саудискиот принц плати 50.000 евра за да се појави со неа во клубот. Значи Ким заработила стан во Белград за една ноќ.

Ники Минаж

Ники Минаж, пак, направила проблем. И било исплатено 200,0000 долари за само еден час во еден клуб во Лас Вегас. Тоа беше премногу за неа, и таа остана само 34 минути и доби тужба од сопственикот на клубот за прекршување на договорот.

Останати вести од Радио Милева