Вистаграм

Тесните панталони се минато, овој модел сега е апсолутен хит: Прилегаат совршено и изгледаат неверојатно шик

Тесните панталони се минато, овој модел сега е апсолутен хит: Прилегаат совршено и изгледаат неверојатно шик

Цело лето го поминавме облечени во фустани во сите можни должини, кроеви и бои. Високите температури не нѝ оставија премногу избор за било која друга комбинација, а ако бидеме искрени, се презаситивме и од тренирките и опуштените комбинации од кои не „излеговме“ цела пролет.

Сега кога температурите малку опаднаа, расположени сме за панталони и тоа оние вистинските – убави панталони со широк крој (и висок струк) кои можат да се приспособат на секоја комбинација.

Најпрвин забележавме еден прекрасен бел модел кој го носеше апсолутната кралица на минимализмот, манекенката Роузи Хантингтон Вајтли, во комбинација со предимензионирана кошула и ниски сандали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Широките панталони се лесни за комбинирање затоа што одлично одат во комбинација и со високи потпетици и со рамни чевли. Носете ги со некои добри салонки или шпиц балетанки, мокасини, сандали или патики, ако сте девојка на која удобноста ѝ е на прво место.

Во продолжение ви претставуваме неколку фотографии кои можат да ви послужат како идеи за модно стилизирање:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea Lauvli (@tineandreaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Roe (@sophiaroe)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Roe (@sophiaroe)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea Lauvli (@tineandreaa)

фото: точка.мк