Радио Милева
младост што трае

Тешко е да се поверува: Еве колку години има Соња Вуксановиќ (фото)

Тешко е да се поверува: Еве колку години има Соња Вуксановиќ (фото)

Соња Вуксановиќ,  е српската модна дизајнерка и поранешна сопруга на поп-фолк пејачите Жељко Шашиќ и Аца Лукас.  Родена е на 19 март 1976 година во Белград. Извесно живеела во Германија, а потоа се вратила во главниот град на Србија. Со Шашиќ ја има ќерката Софија, а со Лукас Викторија.

Јавноста ја запозна во 1994 година како сопруга на популарниот пејач Жељко Шашиќ. Таа се појави во неговиот спот за песната „Таа е приказната на мојот живот“. Тие беа во брак десет години, а Соња во 2010 година се омажи за нивниот кум Аца Лукас.

Бракот со Аца  траеше седум години, а тие официјално се разведоа во септември 2019 година. Во меѓувреме таа го прошири бизнисот и почна да дизајнира и облека.

Според она што можеме да го забележиме од фотографиите, Соња денес воопшто не е променета.

Подеднакво добро, згодно и сексапилно изгледа како и порано, пред, 10, 15 и повеќе години, па слободно може да се каже дека дизајнерката денес доживува младост што трае!

Фото: Принтскрин/ Инстаграм/sf__fashion__style

 

Останати вести од Радио Милева