Радио Милева
Некогаш и сега

Тешко дека ќе ја препознаете на фотографијата од училиште: Еве како изгледаше Ана Бекута пред половина век (фото) 

Тешко дека ќе ја препознаете на фотографијата од училиште: Еве како изгледаше Ана Бекута пред половина век  (фото) 

Познатата пејачка Ана Бекута со децении е на музичката сцена и важи за еден од најдобрите вокали на овие простори.

Ана со години беше вљубена во мажот на нејзиниот живот, Млутин Мркоњиќ, кој почина пред две години. Пред Мрка,  Бекута имаше многу љубовни врски, но сепак, на крајот од разни причини тие љубови пукаа, а една беше особено тешка за пејачка кога беше млада.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Ана денеска го прослави својот 64 роденден, па по тој повод сподели фотографија од претходната младост.

Додека одеше на училиште. Фотографијата е направена пред точно половина век, далечната 1973 година, додека Бекута сè уште беше на училиште. Ана потоа се сликаше со своите две пријателки, а сега оваа фотографија ја сподели на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

– Можете ли да ме препознаете на оваа фотографија? На сликата позирам со моите две школски другарки Гоца и Вера. Поминаа 50 години од фотографирањето, а ние сè уште сме во контакт. Денес, на мојот 64-ти роденден, морам да бидам најмногу благодарен токму за тоа. На тоа дека по педесет години сум доволно иста што сè уште ме познаваат и препознаваат сите оние со кои го започнав мојот живот и кариера – напиша Ана.

Ана исто така им се заблагодари на сите за роденденските желби кои беа упатени на нејзина адреса.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Ана Бекута

Останати вести од Радио Милева