Радио Милева
претера или и љубоморат?

Теодора Џехверовиќ збесна откако Инстаграм и ги избриша „скокотливите“ фотографии: „Не можете вие да бришете, колку што јас можам да постирам“ (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ збесна откако Инстаграм и ги избриша „скокотливите“ фотографии: „Не можете вие да бришете, колку што јас можам да постирам“ (ФОТО)

Теодора Џехеровиќ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи поради разголените фотографии што ги објавува. Наводно поради големиот број пријави од корисниците, Инстаграм ги отстранил нејзините фотографии. Пејачката е активна на оваа мрежа и секојдневно објавува скокотливи фотографии од својот живот.

Но и покрај бесот што кај неа го предизвика бришењето, сексапилната пејачка сподели  нови  разголени објави на нејзиниот профил.

 

Имено, Теодора објави слики на кои позира во раскопчани фармерки, додека нејзината рака беше навлечена во нив, во близина на нејзиното меѓуножје. Многу нејзини следбеници сметаат дека фотографиите не се соодветни, па затоа и ги пријавиле, па Инстаграм ја отстрани објавата, а ги остави само оние, „попристојните“ пози.

Џехверовиќ се изнервира поради тоа, па објави нови, слични, но помалку провокативни слики. Таа позира со грбот кон фотоапаратот, задникот е во прв план, а долната облека излегува од фармерките.

„Не можете да избришете колку што можам јас да споделам. Добра ноќ“ – им порача Теодора на „бришачите“, оставајќи ја дилемата: дали шпејачката навистина претера во разголувањето или „злобниците“ и љубоморат?

Останати вести од Радио Милева