Радио Милева
сериозната врска љубоморно ја чува

Теодора Џехверовиќ ужива во љубовта – подготвена е наскоро да се омажи и да стане мајка – (фото)

Теодора Џехверовиќ ужива во љубовта – подготвена е наскоро да се омажи и да стане мајка –  (фото)

Пејачката вели дека сè оди како што треба, кариерата засега и е во фокус, а Челебиќ ја поддржува во сè.

Пејачката Теодора Џехверовиќ ужива во врската со кошаркарот Нино Челебиќ, а нивната љубов љубоморно ја чува од очите на јавноста. Таа е фокусирана на кариерата, а секој слободен момент го поминува со него.

–  Уживаме колку што можеме, бидејќи сега почнувам многу повеќе да работам, а сега секој момент ни е драгоцен, па се трудам да го искористиме колку што можеме повеќе. Веднаш му кажав дека медиумите се такви, кога ќе напишаат дека сме раскинале, дека сме кажале нешто, мора да се навикне на овие работи, но мене ми е криво само поради нашите блиски луѓе, кои не прашуваат дали е се во ред и што се случува, само тоа ме нервира, но веќе сум навикната на овие работи – вели Теодора, откривајќи дали размислува наскоро да стане мајка:

– Оваа година не, бидејќи тоа е работа која и не може да се планира. Иако кога ќе кажам така, звучи како клише, но не знам што ме чека утре… Секако, покрај успехот што го доживувам секој ден, сакам да се реализирам и како мајка и како жена, тоа се убави нешта.

Бидејќи е во сериозна врска со Нино, пејачката откри дали размислува врската да ја подигне на повисоко ниво.

–  Со Нино ми е многу убаво, но не сакам да зборувам за тоа, бидејќи ако кажам нешто, веднаш ќе кажат „гледаш, се омажила“. Можете само да се надевате и да работите на она за што се чувствувате добро сега. Среќна сум со него и работиме на тоа некое утро да се случи такво нешто – вели пејачката и додава:
– Не сум повеќе дете, па сигурно не би го трошела времето со некого. Ако не ми е пријатно со некого и ако мислам дека можеби еден ден нема да можеме да функционираме, не би била во врска – изјавила Теодора.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/teodoradzehverovic/М.Мијатовиќ/Ј.Симоновиќ

Останати вести од Радио Милева